Úvodní stránka

Ďáblice se rozkládají na severním okraji hlavního města Prahy. Sousedí na severu s Březiněvsí, na východě s Třeboradicemi, Čakovicemi a Letňany, na jihu se Střížkovem a Kobylisy a na západě s Dolními Chabry. Jsou jednou z menších pražských částí na ploše 738 ha tu žije 2.477 obyvatel. Převážná většina v rodinných domcích ze starší, ale i úplně nové výstavby devadesátých let 20. století. Na území Ďáblic se nalézá několik pražských zvláštností. Tak především je zde hora Ládví, která je se svými 359 m n. m. nejvyšším místem v Praze, na ní je postavena Ďáblická hvězdárna, je zde první panelový dům postavený v roce 1955 na území tehdejší ČSR, pozůstatky první parní strojní tzv. Battistovy cihelny s komínem, která byla známa od roku 1898 výrobou pálených cihel vynikající kvality.

V současné době se Ďáblice dynamicky rozvíjejí především ve své západní a jihovýchodní části výstavbou rodinných domů dle současného trendu.

V obci je zaveden plyn, kanalizace, veřejné osvětlení a další vymoženosti moderního životního stylu, je zde plno-třídní základní škola, jejíž součástí je mateřská školka, Diakonie CCP středisko křesťanské pomoci.

Ďáblice jsou dobře přístupné hromadnou městskou dopravou autobusy č.103 a č.345 a č. 368 z Ládví a č. 202 ze strany Čakovic a Dolních Chaber. Autem se k nám dostanete sjezdem z teplické dálnice - ul. Cínovecká.